meyvelerin depolama için kutular

Doğru koşullar ve kaplarda: Mutfakta sebze depolanması

Mutfakta sebze Ev »Mutfak» Mutfak Aksesuarları »Depolama: doğru koşullar ve konteynerler

Meyve ve sebzelerin uygun şekilde depolanması tazeliklerini genişletmek ve Parayı sen ürünleri satın sonraki zaman kazanmak için yardımcı olur. Ama geri pazar veya süpermarket gelen, sadece bu yaklaşım birçok sakıncaları vardır bilmeden, buzdolabında paketlerin her türlü yükleyin. Birincisi, doğanın tüm hediyeler buzdolabında saklanmalıdır. domates ve patates gibi bazıları, kaydetmek için, düşük sıcaklıklarda, genellikle arzu edilmez. İkinci olarak, birçok meyve ve sebzeler bir arada tutmak için tavsiye edilmez. Kısa bir raf ömrü olan ürünler hızla olgunlaşmış olur ve başkalarına hastalık başlar. Son olarak, buzdolabının çekmecede sebze depolama genellikle biz sadece yeşillik veya lahana kafaları demetleri altında gömülü bireysel meyveler, unutmak gerçeğine götürür.

Bugün mutfakta sebze depolama organize etmek öğreneceksiniz. İdeal şartlar ve tasarrufların koşulları hakkında daha yanı sıra mutfak veya kiler içini süslemek için yardımcı olacaktır meyve ve sebzeler için rahat ve güzel kaplar, okuyun!

sebze ve meyvelerin saklanması için doğru koşullar

Eğer alfabetik sıraya göre popüler sebze ve meyvelerin depolama İdeal şartlar ve koşullar sunan bir tabloyu aşağıda bulabilirsiniz. bunun için gitmeden önce, bazı genel kurallar verecektir:

 1. herhangi bir sebze saklama önce erken kurumayı dizginlemek olacak sadece birkaç santimetre, bırakarak yaprakları kaldırmak için tavsiye edilir.
 2. Sebze paket havalandırma için birkaç delik (- bu kural istisnaları vardır tablo aşağıya bakınız) olduğundan emin olun.
 3. Buzdolabının üzerindeki gevşek sebze yayın. daha yakın birbirine, bu nedenle daha hızlı çürüyecek.
 4. Sadece yemeden önce meyve ve sebzeleri yıkayın.
 5. (Kiraz hariç) sert çekirdekli meyveler, domates, kavun, karpuz, mango, avokado, elma ve armut bunlar olgunlaşmaya devam edecek ortam şartları altında saklanabilir.
 6. Biber, üzüm, muz, tüm turunçgiller ve çilek sadece buzdolabında saklanmalıdır.
 7. bunlardan çürümeye ve onların tadı değişmeye başlar çünkü Patates, soğan, sarımsak ve zencefil kökü, buzdolabında yüksek nem oranları düşüktür. Onlar en iyi tel ve hasır sepetler, ahşap sandıklar ve oda sıcaklığında havalandırılmış diğer kaplarda saklanır.
 8. Havuç ve pancar serin bir yerde yıkanmamış depolamak için tavsiye edilir. Bu buzdolabı, kap da, bu kökler korkar neme karşı korumak için kapalı olması gerekir.

İşte evde meyve ve sebzeleri saklamak için en iyi yoldur:

Mutfakta sebze için uygun depolama konteynerleri

Birçok meyve ve sebzeler oda sıcaklığında muhafaza edilebilir olduğundan, soru ortaya çıkıyor: Onları tutmak için en iyi nedir? İdeal olarak, sebze konteynerler havalandırılmış duvar var ve fazla yer işgal etmemelidir. Özel hasır sepetler veya ahşap kutular mutfak ve konfor karakter katacak büyük bir seçenek vardır. Bazı kaplar da mutfak dolabının parçası olabilir. Aşağıda mutfak tasarımında fotoğraflarla iyi 5 seçenekler sunar.

sebze raflar, sepetler ve diğer kapları Asma - yerden tasarruf ve mutfak rustik rahatlık vermek için en iyi yollarından biri. Bunlar ya çok daha uygun pişirme işlemini yapar çalışma üst, yakın asılabilir.

sebzeler için 2. Hasır tel sepetler

Sebzeler için sepetler de duvara asılabilir ya da mutfak dolapları içine inşa edilebilir. "Dyshat9raquo olarak bunun için ideal olarak kabul doğal malzemeden yapılmış Örme sepetler; ve mutfak temiz tutmaya yardımcı olur (örneğin, tel gibi) büyük delikler, yok.

Onlar mutfak dolabının içine dahil etmek de uygun olabilir çünkü sebze kutular iyidir. güzel bir görünüm rağmen, ahşap kutular yeterli hava dolaşımı vermeyin unutmayın. Delikli metal tel kasalar bozulmadan uzun sebze korumaktan aciz.

Mutfakta sebze saklama 4. Etajerler

Çok düzeyli kutuları ve tepsileri küçük yemekler için başka iyi biridir. tekerlekler ve tüm üzerinde Raflar ideal bir çözüm olabilir.

özel bir dolap olarak sebze 5. Saklama

bir önlem "okoshki9raquo bunu başarmış Son olarak, sebze ve meyve depolama, eski kabinede herhangi organize edilebilir; tel örgü ile. Bu pencereler hava almasını sağlamak ve - her bölmesinin içinde gizlidir ne olduğunu görmek için. ellerinizle sebze için böyle bir tavır nasıl fotoğrafın bak:

sebze bir çekmece ellerinizle yapın

Soğuk önce Her birimiz kış dönemi için bütün aile için yeterli olacağını patates büyük miktarda satın düşünün. Bu pencere soğuk öfkeli bizim diyetin böyle önemli bir madde fiyatı, iki veya daha fazla kez artırabilir gerçeğine kaynaklanmaktadır.

Özel ev depolama, tek sorun veya patates birkaç yüz kilogram Eğer kesinlikle hayır hayır, çünkü mahzeni, daire oldukça ciddi bir sorundur. çapalamak için bir bakımlı ve sizin balkon ve mutfak çok iyi koşulların sağlanması gereklidir değil çürümüş.

patates depolanması için uygun koşullar

Eğer kendi elleriyle yaptığı, kışın sebze için bir kutuya satın patates koymak önce, dikkatli bir şekilde hazırlamak için gereklidir. Bunu yapmak için, tüm sebzeleri havada düzenlendiği ve tamamen kuru, iki veya üç gün sürer kadar kurutulur. Kuruluk elle patatesleri deneyerek görsel değerlendirilmelidir.

sebze depolama için en uygun koşullar: + 1 + 5 derece arasında sıcaklık ve yaklaşık% 90 arasında bir nem.

artı işaretli iki ila beş santigrat arasında değişen sıcaklığa dayanıklı olmalı kutuda muhafaza patates belirleyin. Erişim nem tamamen önlendiği gerekir ve hava sirkülasyonu az. Havalandırma havası sadece yükselmedeğini yavaşça kutunun etrafında hareket edemez şekilde yapılmalıdır.

Biz montaj kutular çeşitli üretmek

Bugün, dikkatinizi kolayca kendiniz yapmak ve kış aylarında uygun koşullarda patates kaydedebilir en popüler ve kolay sürümü balkon kiler dördüne sunulacak. Onları oluşturmak için, pahalı araçların çok büyük sayıda sahibi olması ve soğutma cihazlarının montajında ​​geniş bir bilgiye sahip olmak, ihtisas eğitimi gerekmez.

Yani, dikkatinizi balkonda sebze depolama mümkün olacaktır hangi tür kutuların yaratılması için talimatlar sunulacaktır:

 1. Esnek mahzeni.
 2. Balkonda sebze depolama için Thermobox
 3. Ahşap saklama kutusu.
 4. ısınma ile kurullarının Önbellek.

Bu tür tasarımlar En popüler uygun ve ev kullanımı için en uygun, kendi ellerini yapacağız eğer. Eğer gerçekten gerekiyorsa, o zaman sunulan çeşitlerinin her birinin çalışmaya geçmek ve daha iyi bir yaklaşım onların hangisi olduğuna karar verebilir ve kesinlikle herhangi bir ekstra maliyet ve maksimum kalite olmadan kendi ellerini toplamak mümkün olacak.

Çok fazla basit torba gibidir yumuşak bodrum inşaat temsil eder. Basit bir yoğun kumaş ile kesilmiş Üstü fermuarlar veya Velcro yoluyla yakalar bir kapak bulunur. Bunu yapmak için, herhangi doğramacılık ve elektrik araçları gerekmez.

video izleyin: esnek ambalaj Faydaları

Tek başına boyunca soğuk ve ısı geçirmeyen özel malzemeler, ve aynı zamanda özel bir ısı yalıtımı ile sızdırmaz bir fermuar oluşan bir film, yalıtım, size uygun kumaş gerekli miktarda elde etmek için yeterlidir. Bir araç, karakalem desen, makas ya da kesme, iğne ve iplik ya da bir dikiş makinesi için bir bıçak hazırlanmalıdır.

ısıtıcı taban ve yan duvarlar kesme ve kaynaktan sonra sıkı taban duvarı ve bir yuvarlak veya kare bir tasarım dikin. Eklemler iyi yapıştırıcı, yapıştırıcı reçine. Sonra tüm aynı zamanda sadece kenarlara dikilir bakan kumaş, kılıflı.

üst kapak yıldırım onu ​​bir kenara dikilmiş bir bez ile kaplanmış ve tasarım üst ayarlayabilir ve duvarlardan birine benzer dikmek edilir. üst uç duvarlara dikili alt kısmı fermuar. Ayrıca, kap içindeki sıcaklığın ölçülmesi için olası ustnovit termometre. Hepsi bu kadar, esnek buzdolabı tamamen hazırdır. Ayrıca mutfakta kullanılabilir.

Kendi elleriyle fırın yapma

Böyle bir kutu yapmak için, zaten bazı kilitler araçları ve daha fazla malzeme gerekir. Biz kontrplak, OSB veya DPA süreci ahşap iç çerçeve toplama başlar.

sebze fırın tasarımı

Onlar yükseklik, genişlik ve uzunluk ihtiyaç kare veya dikdörtgen kutu oluşturmak üzere toplanır. havalandırma deliği çapı için on ila onbeş duvarların alt birinde santimetre ve karşı duvarda, sadece duvarın üst kenarına doğru tam olarak aynı bir açıklıktır.

Daha sonra da bir ahşap çerçeve obbivat köpük ya da çevresi etrafında herhangi bir izolasyon, iki taban tabakasının yalıtım yapmak için daha iyidir. küçük perdeler kapağını bağlayın ve ayrıca iki kat izole etmek. Bu duvarların uçları uyması mümkün olmalıdır, bu lastik sızdırmazlık contaları kullanmak en iyisidir.

termometre için sebze yükleme müdahale etmeyen - bu durumda kapağına monte edilebilir. Kapağı Kaldırma, sen sıcaklığını göreceksiniz.

Daha sonra, tüm ısıtıcı yapısı üzerinde plastik, metal ya da aynı kereste ile kaplanabilir. ampul içindeki sıcaklık mavi spektrum ışık yüklü olmalıdır ayarlamak ve dış termometre koymak için.

Periyodik olarak, artı işareti iki santigrat derece altına düştüğünde ampul sıcaklığı dahil edilmelidir kontrol ışığının kaba ısı ve kabul edilebilir bir değere derece yükseltebilir.

Böyle bir kutu, hem de esnek olarak, kışın orada sebze ve diğer ürünlerin tutmak için mutfakta kurulabilir.

Bu tür ahşap kiler çift kutudan oluşur, duvarlar arasındaki boş alan testere talaşı ile doldurulur. çok basit ve sezgisel tasarım olun. İlk olarak, ellerinizle büyük bir ahşap kutu yapmaya talaş ile altını doldurmak ve çok altta başarısız olmamış küçük ahşap kutu sınırlamalar ayarlayabilirsiniz.

Daha sonra, alt yapı koymak ve sabit sonra da dökülen değildir ki onlara yakın duvar talaş ve kontrplak arasına dökülür. Bu montajda bitti ve ahşap kutu kışın diğer amaçlarla kullanılan ve balkonda, aynı zamanda mutfakta sadece edilebilir.

ellerinizle bir kap çok basit olduğundan ve mükemmel bozulmamış Patateslerini tutarak oldukça şiddetli soğuğunda dayanmak mümkün. Montaj işlemi daha iyi şekilde, kalınlıkları genelde en az yirmi milimetre olmalıdır termo-plastikten yapılmış bir kutu biçiminde küçük bir yapı oluşturarak başlar.

zemin ile meyve temasını önlemek için, alt çekmece alt raf donatmak. Bu hava yastığı etkisini yaratacaktır.

Sonra çok sıkı bir şekilde birbirleriyle birleştirilir panoları ile kaplandığı. İçerideki plastik yalıtımlı ahşap kutu olsun. Kapak plastik izole ve çok yoğun ve mümkün olduğunca hava geçirmez hale getirmek için de gereklidir.

çevresinde havalandırma için iki veya üç sıra küçük delikler yapmak. Yani, patates durgunlaşır olmayacak ve zamanından önce çürür.

patates kışın daha yüksek kalite kalmıştır için, bunu yerine bir kez, iki ya da üç kez bir ay, ama her hafta karıştırın gerekir.

Eğer balkon veya mutfak patates veya diğer sebzeleri saklamak için özel bir tasarıma inşa etme problemi varsa, basit ama sebze saklamak için en az etkili yollar kullanabilirsiniz.

Kolay saklama için bir seçenek, basit bir pamuklu yatak veya battaniye kullanmaktır. Patates slayt yardımıyla tamamen sarılmış ve çok iyi kaydeder. Sadece o balkon veya mutfak durgunlaşır kalmaması ara sıra karıştırın gerekir.

Mutfakta ve balkonda kullanılabilecek başka harika bir seçenek, bu katlanabilir plastik kasalar olduğunu. Onlar fazla yer almaz, montajı ve sökülmesi çok kompakt kolaydır. Bunların yapıları olduğu patates çok kompakt ve verimli bir şekilde depolanırken nedeni, her biri diğerinin üstüne düzgün bir şekilde katlanmasına olmalarını sağlar.

Fotoğraf ve açıklama: Çeşitli depolama tankları

balkonda kışın sebze Depolama: kiler, kutu fırın

Kışın bazı ürünlerde, doğru yaklaşımın korunması açısından bazı zorluklar olmasına rağmen, potansiyel sorunlarla başa çıkmak için seçenekler sağ numarası var. Dairelerin balkonda sebze Sıcak saklama kutuları uzun vatandaşlarımızın arasında yaygın olmuştur.

Evde lahana turşusu ve diğer koruma ile depolama patates ve diğer sebze ve meyve (elma, havuç, pancar) ve sıkışma kavanoz Gelenekler Elimizdeki - çok uzun bir süre. hacim stokları kış için toplamayı başardı Bizim dedesi olmasa hayatta kalma, birçok yönden belirlenir, bildiğim kadarıyla, o zamandan bu yana her yıl bu yüzden o zaman en azından güç seviyesini yapmıştı. Bugün - çok farklı zamanlar ve süpermarketlerde ürünlerin çoğu mevcut. Bununla birlikte, eşsiz ev yapımı "bitkisel store" yaratma geleneği olsa ortadan kalkmayacak ve çok daha az popüler eskisinden haline gelmiştir.

Günümüzde çoğu insan daha önce olduğu gibi değil köy evlerinde, dairelerde yaşıyor. Buna göre, saklama koşulları bugün - çok daha Köyde ahırlarda olanlar ile karşılaştırıldığında kısıtlı. Seçenekler birçok değildir ve en yaygın bir balkonda sebze depolama için bir mahzen.

çok farklı - Nedenleri birçok kişi rezervleri oluşturmak için seviyorum. İşte bunlardan bazıları:

 • yataklar üzerinde kendi ülkelerini yetiştirilen Güven - saflık ve ekoloji açısından çok daha iyi.
 • sonbaharda çiftçi pazarda satın alınabilir, ancak yerel süpermarkette her seferinde gitmemek için sebze Daha düşük maliyet.
 • Birisi köylerde arkadaş veya akraba varsa veya periyodik "arz" doğanın hediyeler Kendi tatil / yazlık ev sahibi: patates, lahana, pancar, biber, vb dikme ve. Bütün bunlar bir yerde saklanmalıdır.

Çok katlı binalarda çoğu balkon ve loggias ısıtmalı değildir. Yani soğukta donma ve uygun depolama sıcaklığının korunması önlenmesi, hasat tutmaya yardımcı olacaktır sağlam "buzdolaplarını" oluşturarak, onların durumdan bir çıkış yolu bulmalıyız. Ancak, ek olarak, gerçek sıcaklık ve soğuk balkonda soğuk kutu tasarımı, birçok başka şeyler düşünmelisiniz.

İşte müteakip içeriğinin başarılı korunması için gerekli olan birtakım koşullar şunlardır:

 • kış sebzeleri (patates, havuç, lahana ve daha fazla) depolamak için, bunların düzgün toplanmalıdır. Kuru havalarda toplanmalıdır.
 • Bundan sonra, hasat, kuru bir yerde yatmak gerekir.
 • güneş ışığına maruz kalmaktan kaçının.
 • Dış hasarlar ve hasarlı öğelerin sıralamak için önemlidir. Balkonda patates nafile olabilir Aksi halde tüm çabalar bir kutu oluşturmak için: Bu ekin basitçe kaybolur.

İpucu! Her durumda, depolama, yüksek kaliteli havalandırma ile sağlanmalıdır: Erişim ve hava sirkülasyonu mahsulünün "ömür boyu" uzatır.

Bu arada, bir başka önemli şartı yoktur. Bu,% 50'yi aşmayan, küçük olmalıdır nem uygun düzeyde, sağlamaktır.

Tasarım gereği, tüm bu tür sistemler 2 ana tipe ayrılır:

 1. sebze depolama için esnek Isıtma Dolapları. Bunlar belli belirsiz tekstil temelinde yapılan büyük sıcak çantası benzer. Termomeshka bariz avantajı kış sezonunun sonunda böylelikle çok yer tasarrufu, katlanabilir olmasıdır.
 2. Belirli bir malzemeden yapılmış katı bir yapı oluşturan yalıtılmış kutuları kapsamaktadır. Çoğu zaman kullanılan kereste (tahta, kontrplak, OSB plakalar, vs.).

Eski buzdolabından Önbellek

Buna ek olarak, çeşitli yerlerde bunlar (bir metal çerçeve ile ahşap, su geçirmez, dayanıklı, kumaş, plastik,) yapılmış olduğu malzeme, hem de böyle bir ısıtma depolama ya da orada olup olmadığı gerçeği bağlı olarak sınıflandırılır. aynı zamanda farklı olabilir hacmi, bazen (yatay veya dikey) farklı raf pozisyonu vardır.

İpucu! Hatta küçük bir kanepe, oturup dinlenmeye banklar işlevi gören bir yaz - bazen Kış bankta tarafından yapılmış bu tür kapların üstünden ek rahatlık ve boş alan kullanım içindir.

ek elektrik ısıtma olmaksızın yapılar gelince, soğuk hava ile doğrudan temas olan yerlerde bunları kullanmak en iyisidir. Diğer bir deyişle, biz böyle devam revaklarla, ortak koridorlar, sırlı balkon ve söz ediyoruz. Bazı kapalı balkon o ısıtılmış, sıcak kutu kurmak daha olmasına rağmen, tercihen bir termostat ile donatılmış. ikincisi sayesinde, içindeki havanın sıcaklığını ayarlamak için fırsat var. Menzil orada saklamak için gidiyoruz ürüne bağlı olarak, 0 ila 10 derece, örneğin, değişebilir. onlardan elektrik tüketimi seviyesi, sırasıyla da farklı olacaktır. Her durumda, bu Lara'da sebze dondurma değil, daha güvenilir olacaktır ve lahana turşusu veya salamura mantar ile bankalar - soğuktan patlama yok.

Mümkünse kış aylarında balkonda ve büyük torba veya sırt çantasının belli belirsiz anımsatır esnek bir kap içinde sebzeleri tutun. önce de belirtildiği gibi, bunlar kaldırılabilir veya gerekirse geçici olarak devredilen, çünkü bu tür tasarımlar, çok pratiktir. Bazı modellerde, bir ısıtma termostatı ile donatılmıştır. Öte yandan, çoğu durumda, endüstriyel yolunu yürütülen, yapılan yumuşak çanta doğru değildir, kendi elleriyle, balkonda sebze bir kutu yapabilirsiniz. kendiniz yapmak daha Bu yöntemler genellikle mağaza satın almak daha iyidir. torbanın bütün pratikliği ile termos osmanlı, kanepe veya koltuk yapılamaz. Yani, yapıların her türlü kendi avantajları ve dezavantajları vardır. Herkes kendi koşullarına ve gereksinimlerine göre, kendi seçer.

hangi sıcaklıkta gelince benzer tasarımlar dayanabilir. Her bir sebze vb balkon açık veya kapalı olup olmadığını, ek yalıtım olup olmadığını, kabine yalıtımlı ve nasıl dahil bir dizi kritere bağlıdır. Herhangi bir durumda, aşağıda -30 ° C veya daha düşük bir sıcaklıkta ürünleri depolamak için daha iyidir. Bu arada, bu aynı tavsiye aşırı sıcak hava için, patates ve diğer sebze hasar tabi olabilir, yalıtım için de geçerlidir. Arzu edilen, bodrum duvarları ince ve izoterm ve pozitif sıcaklıklarda işlevini yapmazlar.

Eğer istenirse dış uzmanlar onu sipariş vermeden kendi elleriyle balkonda patates için bir kutu yapabilirsiniz. En basit tasarım ısıtma ve güç ile donatılmamıştır. yönergeleri adım daha detaylı adıma geçmeden önce, genel olarak imalat, montaj ve yer seçimi ile ilgili temel öneriler dikkate alınması gerekmektedir.

Bu gibi durumlarda, size oldukça geniş balkon veya sundurma bir gurur sahibi olduğunda ve sebze her kış saklamak planlıyorsanız, birkaç yıl sürecek mümkün olacak kalıcı bir sabit mahzeni, oluşturma düşünmek mantıklı.

Öneri! Bazı durumlarda, yazlık veya garajda etrafında el altında materyalleri yanı sıra panoları veya kontrplak kalıntıları kullanabilirsiniz.

Bakım bu, sonuç olarak, bozulmayı ayrışmasına neden ve olabileceğinden, tuğla, beton ve diğer benzer malzemeler ile temas etmez patates (ya da diğer sebze) ile alınmalıdır. Bu amaçla ve yan yüzeylerin ve kış depolama kutusunun "zemin" Kime diğer malzemeler ile kesilmiş olması gerekir. En iyisi, bu ahşap eğer olduğunu.

o Kruşçev ya da küçük bir alanda balkon ile diğer benzer konaklama hakkında geldiğinde bu durumlarda, dikey yük ile bir konteyner yapabilirsiniz. bitti oluşabilir büyük ısı kaybına geçer beri kapağı, böylelikle, ayrıca, ısıtılmış edilebilir. Seçenek olarak ise, bu folyo içinden bitmiş olabilir, ya da sadece bu yüzden bir battaniye, battaniye, eski bir ceket gibi, herhangi bir malzeme ile kapağı kapatılır.

Bir sürü - biz elleriyle balkonda kışın patates saklamak için bir kutu yapmak için seçenekleri de görebileceğiniz gibi. çok yönlü olması ve hemen hemen her daire için gidebilir ki, bunlardan biri odaklanın. Yani, biz öz üretiminin ana aşamalarını listelemek:

 1. İlk adım dikkatlice boşluğunu Balkonunuzdan ölçmek edilir. Bu seçenek var tam olarak ne olduğunu anlamak ve örnek ve boyutları belli bir yapıya orada hazırlanabilir emin olmak için yardımcı olacaktır.
 2. bodrum derinliği 0,7 metreyi aşmayacak şekilde her şeyi planlamak için deneyin. Aksi takdirde (dikey yükleme), sebze özü ya da kutular ek yeri çözecek bundan. Özellikle - çok alt itibaren. Kapasite, her durumda, bu iyi bir hacim için yeterlidir "içerik" olmalıdır.
 3. şasi için panoları hazırlayın, hem de kaplama duvarları gelecek için kontrplak, sunta veya MPS. ortaya çıkışını ve gelecekte kalıp ve küf yayılmasını önlemek göre, vernik ya da özel bir bileşik ile bunları kapatın. toprağa kurutulduktan sonra paylarını işaretlemek için.
 4. Toplam, sen (kapak da dahil olmak üzere, her bir yüzey üzerinde 2) çekmecenin yüksekliği, aynı zamanda, yatay 12 belirleyecek 4 raf olması gerekir.
 5. çivi veya vida kabı ve kapsayacak kapak, her iki taşıma çerçeveleri yapı zaman.
 6. Günün yanı sıra, kapak, ana ve yan duvarlar: Daha sonra, bu kontrplak ve her yapı karşısında yüzeyi 2 olarak kesilip varsayalım hazırlanmış bir tabaka malzemesinin alır. İç levhalar, bu şekilde, en az 100 mm olmalıdır. Her bir düzlemde.
 7. sırasıyla, kapak 6, alt, ön ve arka duvarları izolasyon (strafor veya genleşmiş polistiren) panellerin kesin. Alternatif olarak, taş (mineral) yün kullanılabilir. Arzu edilir bir şekilde, bu şekilde, mineral yünü yeterince yoğundur. kontrplak her obsheyte iskelet sayfaları sabitleyin. Ardından aynı teknolojiyi izleyerek kapağı imal.
 8. Döngü kapağı sabitlemek için kullanılabilir. Öte yandan, sadece kiralanmış olduğu varsayılır.
 9. Son olarak, dış tedavi edilebilir özel bir vernik ile sıcak kutu aldı. Bu atmosferik nemden ahşap tutmaya yardımcı olacaktır.

Bu yüzden bir dolabı hazırladı. Bütün yapının nihai montaj balkonda zaten üretmek için iyi olduğunu belirtmek gerekir. Aksi takdirde, sadece balkon kapı veya pencere içine sığmaz yaşanabilir.

kışın balkonda sebze Uygun depolama iyi bir mikroklima varlığını varsayar. Öncelikle, küçük delikler veya periyodik açık mahzeni yapabilirsiniz. İkinci olarak, basit bir "ısıtma" sistemi yapmak mümkündür. Eğer küçük yuvayı kapsayacak şekilde önümüzdeki olabilir yaparak, akkor ampuller koymak (sokakta sıcaklık keskin bir düşüş söz konusu olduğunda örneğin), "taşınabilirlik" gerekli sözde eğer. Bir Moina lambası, örneğin 100 watt, içinde fazladan ısıtma temin etmek için yeterli olacaktır. balkonda başlatın sıradan uzantısını kullanabilirsiniz. Anahtar daire içine monte edilmelidir, bu nedenle soğuk balkon veya sundurma gitmek için her zaman gerek yoktu.

İpucu! Alternatif olarak, eski olmayan çalışma buzdolabı kullanabilirsiniz. Hatta bu durumda iyi yalıtım özellikleri vardır. Ayrıca, o zaten bir çalışma kapısı vardır. Ayrıca yoğun köpük dönüştürülen eski mobilya veya ambalajı uygulayabilirsiniz.

Sadece ışık, başka bir şey açın. Tasarım - Çok basit, ama aynı zamanda, oldukça etkilidir. Hatta bir ampul sebze kutusunun içine donmuş olduğundan emin olmak için yeterlidir. Ayrıca, sürekli olarak bir ampule açamıyorum. birkaç saat boyunca yayınlayın ve sonra devre dışı bırakabilirsiniz. Özellikle, dahil etmek mümkündür, ve geceleri, dış sıcaklık önemli ölçüde düştüğünde.

Büyük "kutu" bölümlerine ayrılabilir

elektrik tüketimi, ışık istikrarsızca makul sınırları aşmaması parlaklık (ve dolayısıyla balkon kutunun iç mekan ısı) şartıyla. Ama ikincisi, onlar donma yok, öncelikle, bu fırın sebze, patates, havuç, lahana, biber, pancar ve diğer tüm olanlar olacağından emin kuru olduğumuza ve edeceğiz. elektrik tüketimi sizi rahatsız etmiyorsa, o zaman bir yerine seçeneği (veya her ikisi) bir akkor lamba ile ve düzenli bir saç kurutma makinesi kullanın yoktur. Onun artı çok daha güçlü ısıtır ve çok daha hızlı sıcak hava pompaları olmasıdır. Buna ek olarak, aynı zamanda odadan uzaktan kontrol edilebilir.

Anlamak önemlidir! Işık ve elektrikli cihazların kullanırken güvenlik konularına özel önem olmalıdır.

battaniye veya ağır giysilerle ek bir ısı yalıtımı, kaplı balkon "kiler" yapabilir özellikle şiddetli soğuğunda durumunda ek ısı yalıtımı sağlamak. Evet, ve bu soğuk beton balkon levha koymak ve kalın sunta, yoğun köpük ve benzeri yüzeylerin bir kağıda olmamalıdır. Alternatif olarak, dilin içinde bulunan bir sensör ile bir termometre yüklemek mümkündür. Bu şekilde iç sıcaklığını kontrol edecektir. Bunlar ilginç, ama aynı zamanda basit fikirler, herkes kullanabilir. Önemli olan - akıllı ve görevleri çözmek için korkma. Bütün bu bahar güvenli kadar hasat tutmaya yardımcı olacaktır.

Balkonda sebze çekmecesi buzdolabı olabilecek Fotoğraf örnekleri. resmi büyütmek için tıklayın:

yazlık kendisi doğuracak Çoğu insan, çalışmak için bir yer ve ürünlerinin ekimi, ancak yoğun şehir dinlenmek ve doğa ve arazi güzel izleme keyfini en köşeler sadece olması gerektiğini farkında.

Doğada yaşayan Vahşi hayvanlar ve kuşlar, kış aylarında kimse tam olarak nasıl onların evcilleştirilmiş olarak onlara yardımcı olacağı gerçeği güvenemez "kardeşlerinin".

Her birimiz güzel dekore iç sever. Bu bağlılık özellikle iç tasarım çözümleri bizimki için iyi bir ruh hali ve sevinç etkileyen durumlarda talep görmektedir.

Her vicdani sahibi "Küçük Prens" ünlü alıntı rehberliğinde kendi evcil hayvanların rahatlığı dikkat, almalıdır: "Biz evcil olanlar sorumludur."

Er ya da geç, çoğumuz önce sandalyeler dahil yeni mobilya satın alma göreviyle karşı karşıyayız. biz eski sandalyeleri geri yükleyebilirsiniz çünkü aynı zamanda, her zaman, yeterince yüksek fiyata yeni mobilya satın almak mantıklı değil.

 • proje hakkında
 • reklamverenler
 • geribesleme
 • Site haritası

Etkin kesme atıfta belirtirken veri Atıf izin verilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

58 − = 56