kendi elleriyle şeyler saklamak için kutular

depolama için kutular

Genellikle evde yerleştirmek için bir yere ihtiyacı olan küçük bir çok şey birikmiş. hepsi zaten ev aletleri ya da giyim eşyasının çeşitli tarafından işgal çünkü Tipik olarak, bunun için dolaplar ve raflar, yeterli değildir. Bu nedenle, bu durumdan bir çıkış yolu bulmalıyız. Bu amaçla, şeylerin saklanması için uygun kutuları satın alabilir veya kendi ellerini yapmak ya gerektiğini.

Hatta eski çağlarda atalarımız dekore edilmiş ve boyanmış çeşitli küçük şeyler sandıklar depolamak için kullanılan. Şimdi, bir güzel dekore kutu - sadece şık bir aksesuar değil, bir nesne, iç süslemeleri. Kutularda ne tür mevcuttur ve nasıl konu kendi elleri yapılır?

depolama için kutuları Çeşitleri

Kutular şekil, boyut ve üretim malzemesi (karton, plastik, asma) ve dekor farklıdır. Başka ev eşyaları tarzı farklı olabilir Böyle bir. Örneğin, şunlar olabilir:

 • Klasik - metalik şeritler ve taş;
 • Sıkı monokromatik döşemeli bez veya kağıt;
 • Romantik, dekorasyon için romantik aygıtları kullanarak;
 • Göz Alıcı - yüzük taslar ile kesilmiş.

Depolama tankları büyük veya kompakt boyuttadır. kapağın varlığı - bu iç için isteğe bağlı bir durumdur.

çoğu durumda kutuların üretimi için, karton kullanın. Bu renkli veya tek renkli edilebilir. Bu yüzden kutusunun üzerine yapıştırın ve bir sofistike bir görünüm vermek için dekore etmek önerilir.

depolama için standart ve oluklu kaplar vardır. Eğer onları ağır ve kırılgan öğeleri (çanak çömlek ve antika) saklamak istiyorsanız, bu amaçla oluklu kutular kullanmak daha iyidir. oluklu mukavva birkaç tabakadan oluşur, çünkü, güvenilir yoğun ve daha zordur. hemen hemen deforme olmaz, çünkü bu tür kaplarda genellikle, bir değerli istiflenir. Standart kapasite (aşağıda gösterilmiştir gibi) - daha ince ve daha zayıf, böylece en iyi ışık nesneleri tutulur.

depolama için Hasır kutu sepetleri veya kutuları temsil eder. hasır veya gazete tüplerin sepetinin yapılmış bu el yapımı nesneler. Farklı boyutlarda ve renklerde gelir. Bu sepetler dairenizi dekore edecek ve mobilya aynı parça olacak. Bunlar meyve ve sebze, trinkets, takı, hem de temiz veya kirli çamaşırlarını içerir. Bir başka başarılı ve ilginç görünüyor asma kutuları ayarlayın. Bu kit ev dekorasyonu için özel bir stil yapacaktır.

Plastik kutular çoğunlukla gıda muhafazası için kullanılmaktadır. Onlar da tohum, giysi, dikiş, örgü araçları depolamak. Onlar da plastik kutular denir. gıda depolama tabi ise Çevre dostu plastik, sağlığınıza zarar vermez. Bu kutular ile ve kapaksız, farklı boyutlarda olabilir. Ayrıca, bazılarında kullanım kolaylığı için tekerlek ve kolları vardır.

aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi örneğin plastik kutuların Görünüş, etkileyici parlak renkler ve tasarımdır. Bunlar hassas ve dokuma, kolay temizlenebilir ve kullanımda dayanıklı.

oyuncaklar için kutular özel bir görünüme sahiptir. Onlar aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi çocukların en sevdiği çizgi film ve kitap karakterleri boyanabilir, parlak ve renklidir. Bu kutu, kendi özel "ev" de oyuncak koyup çocuğu motive eder. karton veya plastik, oyun sırasında çocuğun yara almadan böylece: Bu tür kapların imalatı için güvenli malzemelerini kullanın.

Çoğu durumda, taşıma veya karton kutuları kullanarak onarım sırasında zaman. Onlar çeşitli şeyler paketi. Bu tanklarda koyacağız bağlı olarak, onlar büyük, orta ve küçük ayrılır.

gücü onlar da farklıdır. Standart az dayanıklı. Güçlü - Daha iyi, kolay ve oluklu şeyler koymak. Bu kutuların içinde, ağır bir ağırlığa sahip değerli öğeler, kadar ekleyin. Onlar bunları teke tek yer bile hasar görmemiş. Ve değerli kargo zarar görmeyecek.

kolay seyahat giysiler için özel bir askı var olduğu kutuları vardır. taşırken Bu işler kötüye rumpled özellikle yararlıdır.

İpucu: Eğer kapı genişliğine dikkat taşıdığınızda. kutusunun genişliği açıklığının genişliği ile aynı olmalıdır. daha dar açıklıklar için karton nesne daraltır seçin.

şeyler raf ve askı dahil depolama rafları, temsil ve çeşitli malzeme ve nesnelerin depolanması için tasarlanmıştır. Örneğin, (aşağıda fotoğrafı olduğu gibi) içeren saklama kutuları ve çekmeceler saklanır giysi ve ayakkabı ya da özel niş için raflar istiflenebilir.

Bir çok şeyi, ve ana hedefi varsa - alanını artırmak için, o zaman bu size vakum torbaları yardımcı olacaktır. Nedeniyle kendi ambalaj sıkışıklığı nedeniyle, işler üç kez azalır. Bu tür paketler, uzun süre bütünlük içinde tutmak nem ve güveler öğeleri koruyacaktır.

ürün vakum kapları kullanın tazeliğini korumak için. Onlar yüzünden kapağına yerleşiktir vanalar uzun zaman bozulabilir tutmak için izin verir. Kaplar taze tat, aroma ve ürünlerin yararlı özelliklerini tutun.

Kendi elleri depolamak için kutular

Özellikle değerli yapılan depolama için kutular, el vardır. Bu amaçla, ev aletleri hazır bir ayakkabı kutusu kabı almak veya karton dışında kendi başlarına tutkal. Kayıt için yapıştırıcı, makas, bir fırça ve dekoratif malzemeler gerekecektir. Onların seçimi harika. Bu kağıt, kumaş, pul, saçaklar, şeritler, boncuk ve daha sarma olabilir.

kağıt veya kumaş sarılması için Tavsiye, ve dekoratif elemanları uygun bir sıcak tutkal yapıştırılması için PVA yapıştırıcı ince bir tabaka kullanmak daha iyidir.

Nasıl bu videonun ana sınıfına bakmak, düzenlemek ve saklamak için kabı süslemek:

Bizim bilgi sizin için yararlı olduysa, makalenin altında bir inceleme bırakın. Sen yorumlarda bazı ilginç tasarım depolama tankları paylaşabilirsiniz.

, Fotoğraf, fikirleri kendi ellerini yapma: Evde şeyler tutulması

Eğer minimalist olsa bile, o yine biryerlerde ve bir şekilde saklamak gerekir farklı şeyler oldukça çok sayıda bulacaksınız. Bu evde düzeni sağlamak için hangi değil ve son kez can aracılığıyla yaratıcı bir yaklaşımla, ile yapılabilir. Bazı yollar oyunun düzeni yalnızca işlevsel bir rol değildir düzenlemek değil, aynı zamanda dekorasyon olarak hizmet vermeye. Biz evde şeylerin depolanmasını nasıl düzenleneceği öğrenmek için sunuyoruz. Bu makaledeki fikirleri, satın alınan veya kendi ürettiği organizatörleri yardımıyla gerçekleştirilebilir. Zaman ve para en az harcadığı, evde aynısını yapabilirsiniz.

Evde işler ve giysi tutulması: fikirler

Kılıflar, kutular, sepetler, kutular - tüm bu depolama tesisi dönüştürülebilir. Aynı düzenleyicileri doğru katlanır ofisler, mutfak eşyaları, oyuncaklar, giysiler, ayakkabılar için kullanılabilir. Son durum için özel bir ajanda plastik saklama ev almak özellikle önemlidir. fikrin kullanması ayakkabıları toz olmadığı gerçeğinde yatmaktadır, ama mükemmel görünür. Ayrıca, böyle bir konteyner on kutuları yerine edebilmektedir. Ve görünümü çok daha estetik olduğunu.

tüm organizatörleri aynı tarzda yapılmış birbirlerine ya da benzeri yapmak deneyin. Bu dolap kapakları arkasına saklanma olanların özellikle doğrudur.

Mağaza iç çamaşırı, sağ çorap, kemer ve diğer küçük şeyler

o depolama organizasyonu söz konusu olduğunda, o zaman hemen akla hücrelerle kutunun organizatörleri gelir. Farklı malzemelerden yapılan ve ayırıcı bir miktar ihtiva edilebilir. En yaygın katlanabilir kumaş organizatörleri. Satılan hemen hemen tüm donanım mağazaları bulunmaktadır. Ama karton kutular organizatörü gibi yapabilirsiniz.

Demir ve yapışkan olmayan kağıt, duvar kağıdı Bu boş ambalaj, karton ve dekor gerektirecektir. Evde tutarak şeyler düzenlenecek kutunun içinde kutu yerleştirin. düzenleme fikirleri paketler boyutu ve çekmece oranlarda bağlıdır. Birlikte tüm kutuları Tutkal. Eğer hazır çerçeveleri yoksa, sorunu çözmek için iki seçenek vardır:

 • depolama kutusunun uzunluğunu ve genişliğini ölçmek. boyutuna göre, kutu istenen sayıda, aynı yüksekliğe olun.
 • Karton kutunun eklenecektir duvarları olun. dibe Tutkal. Sonra karton bölücüler olun.

Hazır organizatör okleyte kağıt, kağıt ya da kendinden yapışkanlı içinde ve dışında renkli.

Depolama alanı hazır! Bu ve benzeri iç çamaşırı, çorap, kemer, takı, eşarplar ve çeşitli aksesuar ve organizasyonu için kullanılabilir. Önemli olan - her zaman tüm parmaklarınızın ucunda ve hafifçe genişletilmiş.

Hatta bir kişi Kabloları ayırmak isteyen birkaç aygıtları var. herkesin kendisine en az bir telefon ve şarj cihazı vardır birkaç kişilik bir aile, hakkında ne söyleyebiliriz. Ve sonra böyle devam kameralar, tablet, dizüstü bilgisayarlar ve bilgisayar, kulaklık ve gelen kablolar vardır. her şey farklı yerlerde ya da bir kutu, ancak slaytta saklanıyorsa, evde şeylerin doğru depolanması söz edilemez.

Kendi elleriyle Fikirler organizatörü aşağıda ele alacağız yaptı:

 1. Yukarıda açıklandığı gibi, hücreleri ile bir kutu yapın.
 2. Hücrenin-organizatör olun. tuvalet kağıdı, kağıt havlu, folyo, gıda film veya parşömen karton tüp almak ihtiyaç vardır. Tek bir kablo kutusu ya da kutuları işaretleyin. aynı silindir yüksekliğinin gerekli sayıda kesin. Onların değer bir santimetre boy kutu veya çekmeceye az olmalıdır. Silindir sayısı kaç tane kablolar bağlıdır. Çift taraflı bant veya tutkal tabancasıyla birlikte hücreleri bağlayın. Bitirdi silindirler sprey boya ile boyanabilir. Bir kutuda organizatör ilave edin ve dikkatle bükülmüş kablolar doldurmaya devam etmektedir.

Sen küpe, bilezik, kolye ve diğer takı çok şey var, ancak şeylerin depolama organize bilmiyorum? ev için Fikirler aşağıdaki gibi görünebilir:

 1. Özel bir durum al, her iki tarafı da birçok cepler vardır. Bu dolaba asılabilir. Böyle bir durumda birbirleri ile karıştırılmamalıdır olmayacak bir yerde birçok farklı takı ve aksesuarları yoktur ve şeffaf bir cebe yoluyla her zaman derhal istenen nesneyi bulmak mümkün olacak.
 2. Bir hafta boyunca tabletler için konteyner satın alın. Yedi hücreleri içinde bu kadar uzun, ancak dar kalem dava. Küçük süsler depolamak için uygun olacaktır.
 3. Küpe, Çıtçıt kasete saklanabilir. Basitçe çiftleri takı takmak ve tabuta koydu.
 4. küpe sizin çiftinin tüm koymak için bir kutu yapın. Bunu yapmak için, kapaklı bir güzel düşük kutu almak, tutkal tabancası ve bir kalem hissetti. aynı boyutta kumaş parça kesin. Rüzgar bir tüp içine kalem üzerinde hissetti. kumaş yapıştırıcı sonu. kalem çıkarın. Bu tüplerin birkaç olun. onlar rahatça birbirine uygun olacak şekilde, kutularının içinde boşlukları yerleştirin. Çatlaklar küpe saklanabilir.

baharat ve mutfak aksesuarları favori her zaman elde edildi için şu fikirleri denemek:

 • Aynı kavanoz alın ve onları baharatları dökün. Her bir işaret. Caps vidalarla raf bağlayın. Ayrıca yerden tasarruf edebilirsiniz Bu şekilde.
 • mutfak aksesuarları ile çekmeceli için bölücüler kullanın. Ev yapımı karton veya ince kontrplak levhalar yapılmış.
 • dolaplarının kapıların iç boşluğu kullanın. Örneğin, vidalar kanca veya ev süngerler için sepetler, paketleri ile asın.
 • Baharatlar da manyetik bir gemide saklanabilir. Ancak bu durumda, metal kapaklı küçük kavanoz kullanın.

Evde şeyler tutmak: fikirler (fotoğraf) Banyo

Banyo hep küçük bir yer olduğunu ve çok uygun istiyoruz. Bu amaçla, küçük hileler kullanın:

 • Yani her şey lavabonun altında, bu kafanızda, dikey depolama sistemi kullanmak oldu. Bunu yapmak için, tüm menteşeli kapları yerleştirin.
 • Sıralama makyaj fırçaları, pamuk tomurcukları ve diskler, farklı kavanozlar için gerekli diğer ayrıntı. Onları raflarda veya dolapta olabilir tutun. Kavanozlar nasılsa kahve çekirdekleri, kum boncuk içine dökün sadece bu boyayı, dekoratif kurdele kullanın veya, beğenme zadekoriruyte.
 • Tuvalete Üstü sepetleri asılı asın. Onlar böylece tuvalet kağıdı, havlu ilave bir dizi, saç kurutma makinesi ve saklayabilir boyutuna bağlı.
 • Farklı raflar (örneğin kapının üstünde) kullanın.

İç kabine alanı reorganizasyon - mağaza şeyler bir kutu kendi ellerini yapma

Tüm ev kadınlarının sonsuz sorun: alanı eksikliği sizin gerekli şeyleri saklamak için. Ama belki sorun küçük dolaplar değildir ve onların yanlış girişinde? depolama Yetkili kurum - hala kolay bir bilim değildir. onun anlama en önemli aşamalardan biri sistemli ve paylaşımıdır. Ürün teklifleri İmalat gerekli bulmak için, yığınlar sayısının çok daha kolay düzen getirmek yardımcı olacaktır ve mümkün değerli yer kazanmak için yapacaktır.

elleriyle bir kutu basit inşaat işleri tutmak için yapın

kolay ve hızlı yürütülmesinde, hem de biraz daha zor üretmeye olarak değil, daha çok dekoratif görünüm seçeneği: birkaç seçenek kendi ellerini bir depolama için kutu inşa düşünün. Makalede kutular oluşturmak için iki seçenek ayrıntılı olarak açıklanan ve dört farklı örneklerin işin çizimler (fotoğraf) aşamalarını içerir edilecektir.

üretimi için öncelikle aşağıdakiler gerekir:

1. Karton boyutu.

2. Yapışkan (veya "Kristal" şeffaf ya da "PVA").

4. Klip büyük.

5. Bant, dar ya da şerit olup.

İkinci seçenek üretimi için, son paragrafın dışında ilk listeden malzemeler gerekir ve ek olarak aşağıdaki için:

5. İğne ve iplik.

Şek. (13-20) Şek. (21-22)

Aşağıdaki bağlı kalmalıdır elleriyle şeyleri saklamak için basit kutu yapmak için işlerin yürütme sırası:

1. varsa, iş parçası üst kapağı kesin. Eğer yapısını takviye yapmak istiyorsanız, yan duvarların iç yüzeyine tutkal onları.

2. kesik haç düzenini olun. Dört duvar boyutunu - Its merkezi boş, yan elemanlarının alt boyutuyla eşleşecek zorundadır. ve 1.5-2 cm devre düzeni adımı diğerine koyun. O bunun için olduğunu ve dekorasyon için kumaş kesecek.

kesme parçası ile kaplı 3. Kesme, o otgladte ve düz bir düzlem üzerinde genişler. karton levhanın alt eşit yapışkan madde kapak ve hazırlanan doku kapsamı merkezi düşük. Basmalı ve tutkal tamamen kurumasını sağlar.

4. Kapak yapışkan boş bir yan duvarından anlamına gelir ve desen karşılık gelen kısmı için geçerlidir. Yan ödenekleri daha önce yapıştırılmış tuval altında içeriye doğru eğmek gerekir yaptı. Üst yardımı virajlı ön kalıbın iç ve üst kumaş ile zımba (aşağı kaydı ıslatmaz kumaş) tespit, kurutma işleminden sonra, kaldırın. yan duvarların geri kalanı ile aynı belirteç maddesi ile.

5. eklem ağ ile boş köşeleri de yapıştırılmış olan bant veya örgü ile maskelenir. Ürünün iç mekan boş bırakılabilir, ama bir bezle kapatın daha iyidir. Bu yardımı sadece küçük bir fark ile, dış kısmı dekorasyon zaman tam olarak aynı yapılır. tuval altında, üst eğik indirimi. Bitişik duvara yapıştırılmış bir bezle Aşırı büyük, diğer yanda - sıkı altında açıldıktan: Bir köşede Yan ödenekleri olarak yapıştırılmış.

Gazete tübüller imalatı (5-8) Keçenin kutu

elleriyle kutusundan dekoratif şömine oluşturmak için Usta sınıfı. İlginç fotoğraflar, fikirleri ve deneyler!

karton kutu daha karmaşık bir yol süsleyin

Bu durumda, biraz ter olurdu böyle bir planın depolanması için elleriyle kutuyu yapmak. süreç şu şekildedir:

1. kağıdı alın ve fazla 8 cm genişliğinde şeritler halinde kesin.

2. Bir matkap örme iğneleri koymak ve güvenli düzeltmek. İşleri minimum hızda gerçekleştirilmektedir.

3. Kağıt segmenti alın, köşelerinden biri montaj yerine yakın çomak sokmaktadırlar. Biz ellerinden biri yuvarlak yapmak ve tutkal ile bulaşmış. matkap çevirin ve konuşmacı etrafında uzun ince bir tüp halinde kesilmiş yara. segmentin sonu aynı yapıştırıcı ile tespit edilir. Hemen öğeyi kaldırma tutkal kapmak kadar bekleyin. Aynı şekilde bütün kâğıt kesikleri işledi.

Kilitleme için boş karton tutkal, kağıt elemanlarının alt kenarı için 4.. Onları baskı altında ayağa izin tavsiye edilir. işlenmemiş alt kısmının her iki tarafında elemanları bir tek sayı hesaba gerekir.

5. Başlangıç ​​kağıt elemanlarının yukarı doğru Opletaev ön kalıp geri kalan hareket eder. diğer yandan ve böylece - yatay bir şerit ise ikinci bir taraftan birinci dik bypass gerekir.

6. Sabit Kenar tutkal son tur, dikey şeritler herhangi bir aşırı kesilir.

7. örgülü ürün boya, vernik kurutulmasıyla ve daha sonra otopsiye sonra bir primer ile kaplanmış olabilir.

boyutları, ürünün iç duvarlara boyutlarına karşılık gelen kumaş dikilir kapak kaynaktan 8..

doğaçlama malzemenin ülkeye El - pratiklik ve estetik!

imalat açısından kesinlikle temel Birinci Düzenleme, bu nedenle, kesinlikle herhangi göze. Biraz çaba ve kabine içi ile mükemmel düzeni hakim başlayacaktır. İkinci seçenek daha zordur, ancak daha günah gizlemek için dolaba güzel bir şey alabilirsiniz, kendi amacı için değil, aynı zamanda iç dekor unsuru olarak sadece kullanılabilir.

"1 yorum yapıldıİç kabine alanı reorganizasyon - mağaza şeyler bir kutu kendi ellerini yapma"

Böyle bölümler yeri doldurulamaz ve çok kullanışlı bir şey ayrılmış!

Yorum ekleyin Cevabı iptal

küçük bir ev Planlama - Bu yapının avantajları!

 • apartmanda duvarların ses yalıtımı için modern malzeme İnceleme

 • Banyo için bir musluk seçmek için ve pişman etmedi nasıl

 • Nasıl beton bloklardan yapılmış özel bir evde pencerelerin kurulumunu gerçekleştirmek için

 • monolitik teknolojiye yüksek katlı binalar inşa süreci

  siteden malzemelerin tam veya kısmi kullanıma anda aktif doğrudan bağlantı gerekli

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  3 + 2 =