Çiçek kutuları, ahşap

Nasıl kendi elleriyle çiçekler için bir kutu yapmak için?

Eğer kendi elleriyle çiçekler için bir kutu yapmak istiyorsanız, önce mevcut tüm gerekli malzeme ve araçları vardı emin olmak gerekir. lehine uygun bir solüsyon, elbette, ahşap gibi. Eğer kendi başlarına alabilirsiniz büyüklüğü ve şekli, bu parametreler tercihlerinize değil, aynı zamanda yapının yere sadece bağlı olacaktır.

malzeme ve araçların hazırlanması

Kendi elleriyle çiçekler için bir kutu yapmak için, bir elektrik jig testere, planya, taşlama, çekiç, kare, tornavida, mezura ve pense gerekecektir. Bir yapboz olmaması için, testere kullanabilirsiniz. Ancak, bu durumda iş biraz daha karmaşık üretecek ve süreç daha uzun olacaktır. tasarım elle çalışmak zorunda ise, en kolay yolu basit dikdörtgen veya kare kutu yapmak için olacağını, uygun ekipman olmamasına bağlı olarak seçilir. Mevcut elektrik aleti varsa Oysa o herhangi tasarımlar yapmanızı sağlar. elleriyle çiçekler için Kutu OSB parçaları, kontrplak levhalar ve çeşitli rayları ve panolardan yapılabilir. ikinci kalınlığı 10 mm ve daha fazla eşit olmalıdır. yüzey tedavisi ve antiseptik bir kompozisyon hazırlamak gerekir böcekler ve mikroorganizmalar olumsuz etkisi malzemenin korunması amacıyla. Ahşap lekeyi tedavi etmek ise daha cazip görünür; ancak fit ve diğer herhangi bir boyama formülasyon. parçaların sabitleme vidaları, tırnaklar veya tutkal yardımıyla temizlenebilir. Çoğu zaman, sihirbaz sadece iki bağlantı yöntemini kullanır.

Çiçekler için kutu üretim teknolojisi

İlk adımda, kendi elleriyle çiçekler için bir kutu yapmaya karar verirseniz tahta genişliği 20 cm'dir kullanmaktır. Onları işlenecek parçayı kesmeye gerekir ki, bu yan ve alt gidecek üç uzun bir unsur olacaktır. Diğer iki iken amaçları için kullanılacaktır. Geçen altta biraz daha geniş yapılmalıdır. fark, yan duvarın kalınlığı olacaktır. Ayrıntılar bir uçak ve sonra büyük bir zımpara işlenecek. deliklerin kenarları açılmasına gerek birlikte, 4 diğer üç ise, uç boşlukları yerleştirilmelidir - tarafında.

montaj Tasarım özellikleri

kendi elleriyle balkon çiçek kutuları imal zaman yanlarını ve 50 milimetreye eşit uzunlukta vida kullanmaya gerek alt monte ederken o. Ancak o zaman uç parçalarını yüklemek için başlayabilir. çiçek, kap birleştirildiğinde, sonra, yüzey veri işleme ince zımpara kullanılarak, zımparalanabilir. Ürün leke ile kaplanabilir dış Bu amaçla, ve emaye veya vernik için mükemmel ise Ahşap kutu antiseptik bileşimin yardımıyla son aşamada emprenye olmalı, bir tarafta, ya unutmamak gerekir.

paletler çiçek kutuları yapma

Kendi elleriyle Balkon çiçek kutuları palet yapılabilir. Bunu yapmak için, ayrı parçalarda eski standı sökmeye gerek, şeritler dikkatli olmak bir çivi çektirmenin kullanarak gözetlemek gerekir. forseps gerekli olan bağlantı elemanları gelince, o zaman bunları kaldırmak. Mevcut hasarlı ve çürük kaburgalar varsa, bunlar çıkarılmalıdır. Genel olarak, bu ürünlerin yaklaşık on uygun panoları olduğunu. Odun sonra aşındırıcı zımpara kullanarak temizleyin istenilen büyüklükte kesilir gerekecektir. Bir sonraki adımda, üst çerçeve ve alt taban yeniden birleştirmek. İki parça yan paneller takılmalıdır, bu çivi için kullanılmalıdır. Döşemeler eklemleri gizlemeye yardımcı olacaktır. Şimdi, ana boya, cila kullanılarak onarım işleri başlayabilir.

Eğer kendi elleriyle çiçekler için ahşap bir kutu yapmaya karar verirseniz, dış yüzeyi ahşap Spili yardımıyla tasarlanabilir. Bir çitin gibi bakmak kalın dallar ya panoları, olabilir. çubuklardan yapılmalıdır bacakları güçlendirmek için ihtiyaç, dibinde. Bu havalandırma ve iyi durumda ahşabın korunmasını sağlayacaktır.

Çiçekler plastik saksılara yerleştirilir, ancak alternatif olarak, kutunun kendisinin doğrudan bitkilerin ekim kullanılabilir. Filmin altındaki bırakmaya Öncesi gerek, bu boşaltır başarmış.

kutu imalatı için alternatif bir düzenlemesi

Eğer kendi elleriyle çiçekler için bir kutu yapmadan önce, usta dikkatlice malzemenin seçimi konusunu yaklaşmalıdır. döşeme tahtasının olarak, genişliği, olarak kullanılabilir, 10 cm eşittir. malzemelerin aynı bir ihtiyaç olacaktır çalışmaları yürütmek için. konteyner yüksekliği seçimi, sen 40 santimetreye eşit bir parametre seçebilirsiniz. panoları köşelerde birbirine bağlanır sonra barlar ayarlanabilir. Eğer böyle kasalar üzüm bitki istiyorsanız, o zaman destek sağlamak gerekir. Bu amaçla, dar çubuklar kesilir ve sonra zaten içeride bitmiş kutusuna düzeltilmesi gereken ızgara, alaşağı edilmelidir.

Ağaçtan kendi elleriyle çiçekler için kutuları yapmak istiyorum O ustalar, özellikle yapının dayanıklılığı ile ilgili olarak, her detayında düşünmek gerekir. Bir süre sonra odun kuru bir kalitesiz, kullanırsanız bina orijinal doğrusal boyutları değişecektir. o işin teknolojiyle uyumlu değil, aynı zamanda iyi bir şeyler seçmek sadece önemli olmasının nedeni budur. Numune onun garajında ​​bulmak veya tutabilir her şeyin malzemesi olarak kullanılabilir. günlük yaşamın eski parçaları itibaren de çok ilginç bir şey olabilir. Ancak, bitkiler konfor bakmak gerekir.

Çiçek kutuları - Ev ve bahçe için mükemmel dekorasyon

Bugüne kadar, (amatör veya profesyonel) her bahçıvan, ben sanat eseri sitenize çevirmek istiyoruz. Neyse ki, Rus pazarı, bunun için gereken her şeye sahiptir. Tabii ki, hiç kimse Croft renk yok değil. Onlar her ev memnun edecek çiçeklenme zamanında harika kokular ve güzellik ile hava doldurun.

kendi elleriyle Çiçek kutuları

Ancak zamanla, soru ortaya çıkıyor, hepsi aynı çiçek dikmek iyidir nerede. İlk olarak, yatak yerin konumunu belirlemek için gereklidir. İkincisi, hakkını seçmek çiçek kutuları. onlar her zaman şekil, büyüklük, stil satın alınan kutuları uymaz çünkü En iyisi, onlar, elleriyle yapabilirim.

Örneğin, bir sitede zaten dikim, ya da binanın tüm bölgeyi işgal ve böylece bir daha çiçek kurmak istiyorum. Bunu yapmak için, büyük nakit harcamalarını gerektirmez ve üretimi için çok fazla zaman almayacaktır sıradan bir çiçek küvet inşa edebilirsiniz.

  1. Biz normal tahta alıp bir küvet ne olacağını yüksekliği bağlı olarak bu tür parçalara kesmek gerekir. Sonra vida veya çivi ile birbirine bağlayın.
  2. Bundan sonra, kontrplak ve tedbirin altını, kesilmiş ve ayrıca küvet bağlı almak gerekir. güvenilir, uzun süreli kullanım için, ip bağlamak ve akrilik cila ile yağlamak için tavsiye edilir.
  3. Ayrıca başka bir yere hareket çiçek bahçesi kolaylığı için, sen iki tarafındaki kolları çözebilirsiniz. hazır küvet.

bu avantajı çiçek kutuları nakli bitkiler zaman küvet tenyok aktarılabilir olarak, güneşte ölmek kalmamasıdır; soluk bu bitkiler ön plana arka bahçe ve çiçek açan hareket sürükleyin.

çiçekler ile kutuların Hedge

Büyük özel araziler çitleri olmazdı çok güzel. Çitin uzunluğu uyacak küvetler gibi bir dizi oluşturmak için gerekli olan ve üst üste bunları yeniden düzenleme, aynı tip gür bitkiler ekmek.

Ayrıca mutfakta yer gurur duymaktadır yeşillikleri için raf, inşa edebilirsiniz. Daha sonra, o kapalı bitkiler için benim rafta kolaydır. gerekli panoları, vidalar, çiviler, tutkal imalatı için. Öncelikle yapmanız gereken Çiçekler için geleneksel uzun kutu, üst olmadan. Sonra bir tahta almak ve onun üç deliklerden (pot) 'de kes ve tencere kendileri kutusunun içine gizlenmiş edildi, böylece bir kutu yapmak zorunda sabitleyin. üç katman göre keten tohumu yağı ve boya yağı karışımı ile dış kapak kutusu.

Evin gelecek zeleni.V için gerekli olan yeterli güneş ışığı, değilse gerekli taze havaya veya güneşte alınabilir eğer böyle kutular o iyi, kutunun dışında tencere, bunu almak ve onlara çiçek nakli olabilir.

pencere için çiçeklerle Kutular

Giderek, ülke evler için pencereler çiçek kutuları inşa edilmiştir. Bir önyargı var pencere eşikleri, için, üçgen takozlar yapmak ve pencere pervazına çevresinde tespit edilmesi bilinmektedir en iyisidir. Çiçek Düzenleme çok daha iyi bakacağız ve kutu kendisi yerine sıkıca oturur.

pencere pencere pervazına tasarım etmezse, kutuları, geleneksel kanca ile asılı veya metal parantez. Onlar herhangi bir bina süpermarketlerde satılmaktadır. Toprak ve ekili bitkilerin kutularını doldurmak için gereklidir. Toprağın yıkanıp yağmur gibi, 2/3 doldurun ve çiçek kökleri açığa bırakır gerekir. Genellikle gelecekte kutusunu kendisi kapsayacak ön plan koymak bitkiler, bu tür tencerelerde. Ve ikinci sıra gür ve küçük çiçeklerle doludur. daha kompakt bitki, bu çiçeklenme sırasında kompozisyonu bakacağız daha güzel dikilecek.

Tabii ki, bütün bu yapılar mükemmel tarla herhangi birinin iç uyması. onun özelliklerine göre, ek avantajları vardır:

- büyüklüğüne dayanarak, çiçek kutuları Yerde bir sürü gerektirmez. Yer sınırlı ise, kutular evin etrafında iyi yerleştirilecektir.

- kutuları, küvetler ve tencere ruh hali veya isteklerine bağlı olarak, herhangi bir bileşimi oluşturabilir.

- İlave bakım gerektirmez. Onlar düşük aşağı eğmek yok çünkü ot, gevşek toprak ve kurutulmuş yapraklar çiçeğin işleme gerek yok, çok daha kolaydır.

- Eğer turba yosun, kum, genişletilmiş kil karışımı hazırlayıp hakkı bulmak için düz zeminde çok zor çiçeklerden farklı türde konsantre olurken, kutulara doldurabilir.

- çiçek düzenlemeleri güvenilir haşere ve hastalıklardan korunabilir

- Bahçede, böyle kanalizasyon sisteminden bir ambar olarak her türlü şeyi, varsa, kolayca küvet veya çiçek kutuları maskeleyebilir.

Çiçekler için ağaç kutular. Usta sınıfı.

Bitkiler için istiflenebilir ahşap kutuları dikey bahçe Basit tasarımı. Bu kutular kolaylıkla yapılabilecek ve güzel bir bahçe içine küçük bir boş alan açmak edilir. otlar ve bazı sebzeler altında Sen çiçekler için bu kutuları kullanabilirsiniz, ancak bunu yapabilirsiniz.

çiçekler için tahta bir kutu yapmak için, ihtiyacınız olacaktır:

alt kutular bu kurulun yapılacaktır.

kenarları kutularının imal kartı 50 x 200 mm için. Daha geniş bir kutu yapımında, bir 50 x 250 mm veya 50 x 300 mm kullanmak mümkündür, ya da 50 x 150 daha dardır.

Öne doğru, 20 x 90 mm kutu İdeal bir kuru dilimlenmiş ladin büyüklüğü arka ve alt tarafı. Bir konvansiyonel kurulları 50 × 100 mm kullanabilirsiniz - Kutudaki daha güçlü ve daha ucuz olacak.

Dikey bahçe odası, tercih paslanmaz çelik vidalarla monte edilecektir. Konvansiyonel Çelik ucuzdur ve sonuç kötüdür, ancak iç görünümünde paslanmaz çelik genellikle tercih edilir.

Helezon, kutunun alt serilir, ıslak toprak ağırlığı altında kırılma filmin önler ve bu nedenle de drenazhiruet.

Film nemden ahşap koruma kutusunun içinden tel zımba takılır.

→ Dairesel Testere

ahşap kasalar Rehberi montajı

Bu proje dikey Bahçe çok esnektir ve çeşitli boyutlarda ve yapılandırmalarda olabilir olup. İstediğiniz kadar en fazla 2 metre uzunluğunda ve çok derin bu kutuları yapabilirsiniz. posta kutularının sayısını ve alan için en uygun istenen yapılandırmayı Plan, ama nemli toprağın önemli ağırlığını unutmayın. böylece nasıl çiçekler için bir kutu kolay ama değiştirmek çok daha zordur, düzeni hakkında dikkatlice düşünün.

İlk dosya kapalı tahtaları uzun kutulardan biri için 50 × 200 mm. Gönye Testere bu mükemmel görevi, ama yeterince ve her zamanki Daire testereler için uygundur.

Testereyle tahta 50 x 100 x 20 mm, 90 mm daire testere.

Adım 4: Ön delme

, Split ahşap olasılığını önlemek zemin vidalama vidalar pilot delik.

Adım 5: alt kereste panoları 50 x 100 mm ile 20 x 90 mm sabitleyin

panoları 50 * 100 mm alt kurulları vidaları 20 * 90 mm vidalama kutuyu toplamaya başlayın. Kalas 20 * 90 mm 50 * 200 mm panosu için yer açmak için 50 mm her iki tarafta dışarı sopa gerekir.

Adım 6: tahtasının 50 x 200 mm takın

kurullarına kurulun 20 * 90 mm Vidalama 50 * 200 mm aralıklarla her şey dikdörtgen çıkıyor emin olmak için bir üçgen kullanın.

Kademe 7: Helezon Kesme

birbirine geçmiş ağ dikdörtgen bir parça, kutunun tabanının boyutunu kesin. 50 x 100 mm kutusunun altındaki paneller arasındaki drenaj oluğu oluşturmak için bir oluk yapın.

Kademe 8: Helezon çit takın

Kutunun altındaki ağın gözleri yerleştirin ve kurullarına 50 * 100 mm bunu Zımbayı ekleyin.

Adım 9: plastik film yerleştirin

Filmin istenilen büyüklükte bir parça kesin ve kutunun içine duvarlara Zımbalanmış ekleyin.

Adım 10: drenaj delikleri gerçekleştir

Oluk örgü kumaşı üzerinde filmde drenaj delikleri yapmak için bir tornavida kullanın.

Adım 11: Dolgu ve yükleyin.

toprak ile kutuları doldurun ve bir bitki bitki. Eğer dikey bahçe icat düzeni uyarınca kutuları yerleştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + 2 =